Kadınlar ve Dedikodu

Kadınlar ve Dedikodu

Serkan 16-11-2018, 14:41 0 592 kez görüntülendi

Sakın ha, kadınların diline düşmeye görün. Çoğu zaman küçük bir kelime bile yeterli olur, dedikodu kazanını kaynatmaya ve zamanla vazgeçilmez haline gelir. Küçük bir tepecik, büyür büyür büyür everest gibi olur da farkına varılmaz. aaa duydun mu? vb...hayret mimikleri ile başlayan, bazen Allah posunu devirsin ile biten cümleler sıkça kullanılır. Kadının olduğu yerde dedikodu kaçınılmazdır.

İş ortamında, sosyal medyada, ev ortamında, arkadaş ortamında, kafe ortamında, okulda, yolda, telefonda, internet ortamında, her zaman her yerde, her fırsatta hayatın olmazsa olmazı...Dedikoduya öyle dalarlar ki, yolda yürürken bile insanların "biz bunları tanıyoruz; ama nerden" bakışları havada askıda kalır. Saatler geçer, yorulduklarını bile anlamazlar. Kadınlar, günlük ortalama 6 saate kadar dedikodu yaptığı yaptığı söylenmektedir (erkekler arasında yapılan dedikodudan alıntı) smile

Bir dedikodu ile kaf dağına da çıkarırlar, bir dedikodu ile kaf dağının zirvesinden aşağı uçururlar. Yükselmek için aportta beklerler bazen. Bir sınıflandırma yapalım mı? hangi alanlarda ilgileri daha fazlaymış görelim;
- Diyet ve spor
- Kıyafet
- Makyaj ve saç modelleri
- Kim kiminle ne zaman? nerede?
- Alışveriş
- Estetik operasyonlar
- Eşlerle yapılan kavgalar
- Beğendikleri, beğenmedikleri
- Tatil
- Yemek tarifleri
- Sağlık sorunları
- TV kanalları
- Jet sosyete

Neler neler, herşey var bu dedikodu TV' de. Dedikodular, her zaman kötü anlamda değerlendirilmemeli. Her alanda hedef belirleme açısından iyi bir kaynak olabilir. Bir ürünün çok satılması yada makyaj malzemesinin satılması için yada benzer birçok konuda, kadınlar üzerinden kulaktan kulağa pazarlama stratejesi çok aktif kullanılır.

Belki boş gelecek, belki de gerekli, belki gerçekçi, belki hayal olsa da hayatın içinden olan dedikodu asla son bulmayacak gibi.

Dedikodunuz eksik olmasın, sağlıcakla kalın...Yorumlar (0)
Yorum Ekle
  • Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız