Merhaba ile güne başla

Merhaba ile güne başla

Serkan 13-05-2016, 15:13 0 1 657 kez görüntülendi

Konuşmaya başladığımız andan itibaren ölene dek, yüzlerce, binlerce insanla bir şekilde iletişimimiz olur. Peki bunlardan kaçı ile iletişimimiz devam ediyor?
Datamızda kalan belki %20 lik kesimdir. İşimiz olsun olmasın kimlere her zaman merhaba, günaydın, kolay gelsin vb...kapıları açan sihirli kelimeleri kullanıyoruz. Genelleme yaparsak sadece işimiz olan yada tanıdıklarımıza bunu söyleriz. Peki bunu genele yaymaya ne dersiniz? cesaretimiz var mıdır? bence olmalı, olmalı ki, karşımızdakine verdiğimiz değeri anlatabilelim. Yapımız gereği, stresli bir toplumuz. Hergün şehir yaşantısı, trafik stresi, dialog, mailleşmeler, telefon görüşmeleri, olumsuz haberler...üzerimizdeki pozitif enerjiyi alır uzaklara götürür. Aracımızı kendi kontrolümüz altında kullanabiliyorsak, stresimizi de kontrol altına alabiliriz. Bu tamamen "SEN" in elinde.

Kontrollü yaşayabiliyorsun, karşındaki stresli olan birini de kontrol alabilirsin unutma.
Sihirli kelimeler bu noktada devreye girmesi gerekir. Afedersiniz, geçmiş olsun, birşeyiniz var mı? oturmaz mısınız? vb...
Stres beraberinde vücut üzerinde negatif hava salgıladığı için beraberinde bazı rahatsızlıkları da getirebilir. Bunlara fırsat vermek yada olumsuz fırsatları olumlu havaya dönüştürmek senin elinde.
Güne sihirli kelimelerle başla ve günü sihirli kelimelerle bitir. Zamanla birçok kişi ile farklı yerlerde karşılaştığımızda merhabalarınız size olumlu olarak geri dönecektir.
Güzel düşün ve güzel gör,
Sağlıcakla kalınYorumlar (0)
Yorum Ekle
  • Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız